Kontakt

Läkare i Världens kansli har tretton anställda. På kansliet arbetar även praktikanter och volontärer. För pressfrågor, vänligen kontakta generalsekreterare Eliot Wieslander. För övriga frågor och information kontakta oss gärna genom att skicka ett mejl till info@lakareivarlden.se

Kontaktuppgifter

Läkare i Världens kansli

Telefon: 08-664 66 87
Mejl: info@lakareivarlden.se
Kansliet är öppet mellan 9-17 och ni når oss säkrast på telefon mellan 9-12

Besöksadress: (Hit skickas paket)
Hantverkargatan 2C
112 21 Stockholm

Postadress: (Hit skickas brev)
Serafen
Läkare i Världen
Att:
Box 222 55
104 22 Stockholm

Medicinska kliniken: Hantverkargatan 2 C

Juridiska och psykosociala kliniken flyttar till Hantverkargatan 2 C efter sommaren.

Generalsekreterare: Eliot Wieslander

Telefon: 073-673 16 63
Mejl: eliot.wieslander@lakareivarlden.se

Kommunikatör: Johanna Arvidson

Telefon: 076-166 01 02
Mejl: johanna.arvidson@lakareivarlden.se

Skåne

Malin Garptoft
073-954 68 69
malin.garptoft@lakareivarlden.se

Stockholm/Uppsala

Amanda Stein
08-664 66 87
amanda.stein@lakareivarlden.se
För att bli volontär mejla: frivillig@lakareivarlden.se

Västerbotten

Marie Norberg
070-091 87 74
marie.norberg@lakareivarlden.se

Norrbotten

Annelie Danielsson
076-210 73 83
annelie.danielsson@lakareivarlden.se

Örebro

Karin Myrin
073-927 97 67
orebro@lakareivarlden.se

Fakturor skickas till

Läkare i Världen
c/o Föreningshuset
Virkesvägen 26,
120 30 Stockholm

Fakturor via e-post ska skickas till attest@foreningshuset.se
Det ska framgå att det är en faktura i ämnesraden.