Dela ert engagemang i jul med våra enheter

När ni ger en julgåva till Läkare i Världen ingår allt ni kan tänkas behöva och behöver ni hjälp med grafisk produktion, copywriting eller webbstöd har vi detta inhouse och fixar även detta utan kostnad. Frågor? Mejla daniel.holking@lakareivarlden.se

Skapa en delningsbild!

Vi har gjort det enklare än någonsin att skapa en delningsbild för er som deltar i årets julkampanj. Funkar för alla sociala medier och välj mellan kvadratisk 1080×1080 och stående reel-format 1080×1920. Du skriver texten, laddar upp bakgrundsbild och logga om ni vill ha det.

Vill ni att vi lägger in er text i era färger och typsnitt enligt er grafiska profil? Här bara av er så fixar vi det åt er.

>> Öppna bildverktyget i webbläsaren!

Exempel på delningsbild som ingår i årets julgåva.

Skapa stödgrafik!

Vi har även skapat ett verktyg där ni kan skapa olika typer av grafik att använda på er webbsida och för andra ändamål. Vi har fullt förtroende för våra vänner att verktyget används på rätt sätt. Här kan ni till exempel lägga in texten ”Företagsvän 2026” eller ”Vi stödjer Läkare i Världen” eller ”Julgåvan 2025 till: Läkare i Världen”. Dubbelklicka på den grafik du vill spara. Behöver ni hjälp med att ta fram speciella varianter, hör av er!

>> Öppna verktyget för stödgrafik i webbläsaren!

Du kan fritt välja vilka enheter du vill ha och skapa dessa enkelt.

Diplom ingår och faktura

Självklart ingår även diplom att sätta upp på arbetsplatsen och sprida till kunder, leverantörer och personal. Vi skickar också faktura om ni vill med motprestationen tydligt redovisad på fakturan.

>> Se exempel på faktura

diplom-faktura