Starta din egen insamling

Tack för att du vill skapa en egen insamling för att stödja Läkare i Världen!

Under 2024 stängde Facebook ner möjligheten till att skapa egna insamlingar. Vi jobbar just nu med byta plattform men under tiden erbjuder vi fullt och helt stöd från oss i att skapa en insamling som passar ditt ändamål perfekt.

Det behöver ju heller inte bara vara din födelsedag utan insamlingar passar även för bröllop, examen, dop, pensionering, fars dag, mors dag, alla hjärtans dag, jul, någon slutar på ett jobb med mera. Kanske vill ni visa att ert företag vill göra en insats. Då fixar vi det också.

Du får en helt egen sida. En text för givarna att märka gåvan. Möjlighet att ge via SWISH och en QR-kod för detta samt en länk för betalning via kort, Bankgiro, Google pay, Apple pay och Klarna. Vi hjälper till med allt!

Insamlingar just nu:

Barnmorskemottagningen fyller 2 år
Du må tro att vi är malliga och stolta! Vår barnmorskemottagning fyller nämligen två år! 🎉 Det firar vi med en insamling för att hylla alla våra barnmorskor som ger av sin kunskap, tid och engagemang

Thomas Avén fyller 80 år
Thomas är både volontär och tidigare ordförande i Läkare i Världen. Han valde Läkare i Världen inför sin födelsedag. Här kan du se exempel på hur en födelsedagsinsamling kan se ut och testa att ge en gåva.

Daniel Holking
Relationsansvarig givare och givarglädje

Mobil: 072-142 33 48
daniel.holking@lakareivarlden.se